481 286

ВАКАНСИИ

197 590

РЕЗЮМЕ

215 902

КОМПАНИИ

Размещено 03 января 2019

по договоренности

Housekeeping Supervisor

ФИО: Чугаева Ирина Викторовна

Дата рождения: 30 апреля 1983 (40 лет)

Пол: Женский

Семейное положение: Не состою в браке, детей нет

Город проживания: Москва (показать на карте)

Занятость

Полная

График работы

Вахтовым методом

Условия

Name: Irina Chugaeva Position of interest: Housekeeping Supervisor Gender: Female Address: Brateevskaya Street 39/12 - 19, Moscow, 115408, Russia Phone: + (7) 915 129 63 34 Email: Irina-chugaeva@yandex.ru Skype: live:4f47cc829b2dfa90 Nationality: Russian Work availability: From January 14, 2019. Languages: English (Intermediate)

Образование

Могилевский Государственный Университет им Кулешова г. Могилев. РБ

Владение иностранными языками

Английский, читаю и могу объясняться.
Испанский, читаю и перевожу со словарем

Опыт работы

07.2010 – по настоящее время в компании ООО «Санрайз тур»
Должностные обязанности:
Консультирование по турам и экспедициям (в том числе по телефону),
Исследование рынка и подбор тура в соответствии с запросами клиента,
Взаимодействие с менеджерами из туроператорских компаний,
Оформление договоров с клиентами и партнерами. Ведение клиента от начала до завершения сделки с дальнейшей пролонгацией сотрудничества.

02.2009 – 07.2010 г. Школа Безопасности Бизнеса
Должность: Руководитель коммерческого отдела
Обязанности: Определение долговременной стратегии коммерческой деятельности и финансовых планов учреждения.
Участие в составлении перспективных и текущих планов НОУ.
Планирование деятельности коммерческого отдела и контроль за выполнением поставленных задач.
Организация и проведение семинаров, конференция для региональных представителей НОУ

12.2007 – 02.2009 г. Рекламное агентство
Должность: Event - manager
Обязанности: Поиск клиентов. Обучение навыкам телефонных переговоров.
Написание презентаций , Разработка сценария.
Организация и проведения мероприятий в сфере событийного маркетинга. Общение со СМИ. Написание пресс - релизов.

Профессиональные навыки и знания

Windows, XL, PowerPoint, Outlook Express,
Умение вести переговоры.
Ведение и расширение клиентской базы.
Консультирование и предоставление клиентам информации об условиях продаж и ассортименте продукции компании.
Составление и заключение договоров.

Комментарий к резюме

Education/Qualifications:
September 1990 – June 2001 Secondary School № 32 Address: Zalutskogo street, 4, Mogilev, 212040, Republic of Belarus Tel. +375 (222) 42-75-82
September 2001 – July 2006 Mogilev State University named after A. Kuleshov Higher education. Faculty of Pedagogy and Psychology. Specialization Practical psychologist Address: Cosmonauts street, 1, Mogilev, 212022 Republic of Belarus Tel. +375 (222) 28-29-35
June 2018 – June 2018 Assessment and Development Centers, SHL Russia&CIS Specialist in the design and conduct of the assessment center Address: Spartak lane 2, 105082, Moscow, Russia Tel. +7 (495) 646-75-16
October 2018 – October 2018 Training Center for business trainers "TrenerPROFI" Developing a mentoring program and conducting mentoring trainings Address: Small Levshinsky lane, 7, 119034, Moscow, Russia Tel. +7 (495) 518-57-42
Work Experience:
September 2016 – November 2018 Hotel Crowne Plaza 5* Position: Housekeeping Supervisor Address: Krasnopresnenskaya embankment, 12, 123610, Moscow, Russia
Duties: Assigns workers their duties and inspects work for conformance to prescribed standards of cleanliness. Investigates complaints about o?ice space and equipment and takes corrective action. Inspect sites or facilities to ensure safety and cleanliness standards. Coordinated work with other departments.
August 2014 - September 2016 Hotel Crowne Plaza 5* Position: Chambermaid Address: Krasnopresnenskaya embankment, 12, 123610, Moscow, Russia Duties: Perform cleaning, including sweeping and cleaning floors, vacuuming carpets, changing towels and linens, making beds, washing windows and walls and vacuuming furniture. Clean and disinfect common areas such as corridors, bathrooms and elevators. Empty garbage and recycling containers. Provide guests with additional items for their room, such as towels, linens and toiletries, upon request. Provide professional activity in all types of activities, company standards and at the highest level of service. Check the equipment to make sure it is in working condition.

April 2011 – August 2014 "Sunrise Tour" Travel Company Position: Tourism manager Address: Derbenevskaya street, 20, 115114, Moscow, Russia Duties: Advising customers on various types of recreation Inspection of hotels in Italy, Turkey, Greece, India and Cyprus Sale and selection of hotel for leisure customers.

July 2006 – April 2011 Hotel Vega Izmailovo 4* Position: Chambermaid Address: Izmailovo highway, 71 105187, Moscow, Russia Duties: Cleaning and maintenance of the clean rooms of hotels, bathrooms and other fixed premises. Acceptance of linen from those living at their departure from the rooms. Maintaining established technical documentation.
Reference:
Olesya Semina, Housekeeping Manager, Hotel Crowne Plaza 5* E-mail: alesia3110@mail.ru Tel.: + 7 916 664 36 54
Nadezhda Agafonova, Hotel Manager, Hotel Crowne Plaza 5* E-mail: nadin-82-22@mail.ru Tel.: + 7906 0905537
Personal qualities/skills:
Able to work well with others while pursuing a common goal.
Cultural sensitivity and ability to build rapport with others in a multicultural environment.
Can work independently or as part of a team, changing gears when required, whether multitasking or adapting working hours and locale
Understand, ranging from basic to advanced, computer software, word processing, e-mail, spreadsheets (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, and Photoshop).